April, 11

Тәжірибеге бағдарланған бағалаушылар AlmaU РСПО – 2019

"5В090800 – Бағалау" ББ 3 курс студенттері Маратова Сымбат, Асқарқызы Сабина және Абибулла Гүлгина Қайратқызы PhD докторы, доцент Сауранбай с.Б. ғылыми жетекшілігімен Қазақ агротехникалық университетінің базасында өткен Бағалау мамандығы бойынша XI Республикалық студенттік пәндік олимпиадаға қатысты. С. Сейфулина, 2019 жылғы 4 сәуір Нұр-сұлтан Қ.

1 кезеңде студенттер"Бағалау" мамандығының базалық және бейіндік пәндері бойынша тестілеуден өтті:

Бағалаудың теориялық негіздері;
Машиналарды, жабдықтарды және көлік құралдарын бағалау;
Бизнесті бағалау;
Экономика және жылжымайтын мүлікті басқару.
2 кезеңде студенттер бағалау қызметі саласында бұрын өз бетінше таңдалған тақырыптар бойынша ғылыми жобаларды қорғады.

AlmaU студенттері "Қазақстан жағдайында өнер туындыларының құнын анықтау практикасы"тақырыбында ғылыми жобаны лайықты қорғады. С.Ғұмаровтың "Ваху-мана"көркемөнер – қолданбалы өнер пәнін – тилуар типіндегі сабы бар шамшир қылышын және көркем картиналарын бағалауды көрсетті. Сөйлеу барысында дуальды оқыту форматының іздері де айқын көрінді. Көптеген сұрақтар болды-қызу пікірталас болды.

Бұл тақырыпты "Кадастр және бағалау" кафедрасының ғана емес, сонымен қатар ҚазАТУ – дың басқа да кафедраларының профессор-оқытушылар құрамы тыңдауға келгендігін ерекше атап өткен жөн. С. Сейфулина, бұл жоғары қызығушылықты көрсетеді!

Студенттер тақырыпты зерттеп қана қоймай, XI РСПО-да өзінің теориялық және тәжірибеге бағдарланған дайындығын республикалық деңгейде көрсетіп, ғылыми жобаның нәтижелерін Алматы қаласындағы "ASSESSMENT CENTER" ЖШС тәуелсіз бағалау-Консалтингтік компаниясына енгізді.

Маратова С., Асқарқызы с., Абибулла г. AlmaU атынан сөз сөйлеп, нәтижесінде II құрметті орын және II дәрежелі Диплом алды!

Академиялық қызмет жөніндегі проректор А. А.Арынға, зерттеу және халықаралық даму жөніндегі проректор Қ. Қалиға, кафедра меңгерушісі Г. н. Жақсыбековаға, "Қаржы, Есеп және аудит" кафедрасы мен университеттің моральдық және материалдық қолдауы үшін зерттеулер орталығына алғысымызды білдіреміз.

Студенттердің ғылыми жетекшісі, PhD докторы, доцент Сауранбай с. Б.