November, 08

Қазақстан Республикасы Ұлттық валютасының 25 жылдығына арналған БШМ" Қаржы, Есеп және аудит " кафедрасының дөңгелек үстелі

2018 жылғы 8 қарашада сағат 14.00-де 413 аудиторияда "Қаржы, Есеп және аудит" кафедрасы ҚР Ұлттық Банкінің, екінші деңгейдегі банктердің, қор нарығының өкілдері мен мамандарының, оқытушылардың, магистранттар мен студенттердің қатысуымен Қазақстан Республикасы Ұлттық валютасының 25 жылдығына арналған "қаржы жүйесін трансформациялау және оны дамыту перспективалары" атты дөңгелек үстел өткізді.

Модераторлар ретінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының кеңесшісі А. М. Құсайынов және "қаржы, есеп және аудит" кафедрасының меңгерушісі э. ғ. д., профессор Г. н. Жақсыбекова сөз сөйледі.

Кіріспе сөзінде Зәкір Жоғары менеджмент мектебінің деканы Әсел а.а. барлық қатысушыларды келе жатқан мерекемен құттықтап, мемлекеттің өзін-өзі анықтаудағы ұлттық валютаның маңыздылығын, елдің бүкіл қаржы жүйесін реформалаудың өзектілігін, сондай-ақ ҚР бүкіл қаржы жүйесі үшін кадрлар даярлаудағы "Алматы Менеджмент Университеті" ББ рөлін атап өтті. AlmaU алаңын экономикалық мәселелерді талқылау және олардың шешімдерін университет сарапшылары, практиктері мен ғалымдары іздеу үшін пайдалану маңызды.

Баяндамада Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының кеңесшісі А. М. Құсайынов" Қазақстан Республикасының банк секторын трансформациялау " Қазақстанның банк секторын қалыптастыру мен дамытудың эволюциялық кезеңдерін атап өтті және қазіргі экономикалық жағдайда банктерді трансформациялау қажеттілігін негіздеді, ҚР ҰБ қызметінің өзекті мәселелеріне тоқталып, дөңгелек үстелге қатысушылардың көптеген сұрақтарына жауап берді.

"Альфа-банк" ЕБ АҚ Бас Бухгалтерия басқармасының бас маманы, AlmaU "Қаржы" мамандығының 2 курс магистранты Л. М. Каршалованың "банк жүйесіндегі жүйелік тәуекелдер" тақырыбындағы және "Қазақстан Халық банкі" АҚ корпоративтік бизнестің проблемалық кредиттерімен жұмыс департаментінің мүлікті сату басқармасының аға менеджері Ж. Бекпаеваның баяндамалары қызықты әрі мазмұнды болды.А. "Қаржы" мамандығы бойынша түлек және "іскерлік әкімшілендіру" мамандығы бойынша AlmaU 1 курс докторанты болып табылатын "проблемалық кредиттермен жұмысты тиімді құру"тақырыбында.

Спикерлер көтерген мәселелер дөңгелек үстел қатысушыларының үлкен қызығушылығы мен пікірталасын тудырды.