November, 06

2017 жылғы 23-28 қазан аралығында Солбридж Халықаралық бизнес мектебінде (SolBridge International Business School) бизнес-кейстерді шешу бойынша 5-ші Халықаралық байқау өтті.
Бұл бүкіл әлемдегі серіктес университеттердің студенттік командалары қатысатын жыл сайынғы іс-шара. Биылғы жылы іс-шараға 21 елден 18 команда, барлығы 70 қатысушы қатысты.

48 сағат ішінде командалар Азия елдерінің бірінде стартап-жобаны ілгерілету бойынша маркетингтік стратегияны әзірлеуде жарысты.  Қорытынды презентациялар Солбридж профессорларынан тұратын қазылар алқасының алдында өтті.

Биылғы байқауға қатысатын университеттердің тізімі мыналарды қамтиды:

• FH Wien der WKW University of Applied Sciences, Austria
  • Bangkok University, Thailand
  • University of Portsmouth, United Kingdom
  • Foreign Trade University, Vietnam

AlmaU Team келесі құрамда өнер көрсетті: Жапар Бексұлтан (Қаржы, 4 курс), Семенченко Екатерина (есеп және аудит, 4 курс), Тельман Қуаныш (Логистика, 4 курс), Фролова Марина (есеп және аудит, 3 курс). Балалар Kickstarter платформасынан Start-up жобаларының бірін іске асырудың маркетингтік стратегиясын – душқа арналған аэратордың су үнемдейтін құрылғысының жаңа буынын өндіру жөніндегі жобаны әзірледі.

Ұпай саны бойынша AlmaU Team 18 команда арасында бесінші орынға шықты. Байқаудың жүлдегерлері: Ma Chung University, Indonesia (1 орын), Thomas More University College, Belgium (2 орын), Shih Chien University, Taiwan (3 орын).

2013 жылдан бері өткізіліп келе жатқан SolBridge International Business Case Competition қатысушыларға өздерінің практикалық дағдыларын сезінуге, әртүрлі университеттердің студенттерімен бірігуге мүмкіндік береді. Мұндай конкурстарға қатысу тиімді идеяларды талдауға, қалыптастыруға, стратегиялық ұсыныстар жасауға және оларды ең байсалды аудиторияға сауатты таныстыруға үйретеді. Байқауға қатысушылар Стартап үшін идеяларды, мүмкін серіктестерді табады, сонымен бірге командалық жұмыстан жетек алады. Байқауға қатысқан біздің ТОП 2018 жылдың ақпан айында Almaty Management University-де осындай байқау ұйымдастыруға дайын екендіктерін білдірді.