March, 28

2018 жылдың 28 наурызында АССА "Train-the-Academics"бағдарламасы аясында практикалық семинар өтті

"Қаржы, Есеп және аудит" кафедрасының оқытушылар құрамы (оқытушылары) "Train-the-Academics"аккредиттелген жоғары оқу орындарына арналған АССА бағдарламасы шеңберінде практикалық семинарға қатысты. Аталған іс-шараны АСА-ның Қазақстан мен Орталық Азиядағы филиалы ұйымдастырып, 2018 жылғы 28 наурызда Алматы қаласында өтті. (Ramada Almaty hotel,).

Қатысушылар келесі жоғары оқу орындарын ұсынды: Нархоз университеті, "Қаржы, Есеп және аудит" кафедрасының құрамы (оқытушылары) аккредиттелген жоғары оқу орындарына арналған "Train-the-Academics"аса бағдарламасы шеңберінде практикалық семинарға қатысты. Аталған іс-шараны АСА-ның Қазақстан мен Орталық Азиядағы филиалы ұйымдастырып, 2018 жылғы 28 наурызда Алматы қаласында өтті. (Ramada Almaty hotel,).Сүлейман Демирел атындағы Қазақстан-Британ Техникалық Университеті. Қазақстан-Британ техникалық университеті, Алматы Менеджмент университеті, Халықаралық бизнес университеті.
Семинар бағдарламасы өте бай болды. Семинардың бірінші бөлімі негізінен жаңа ақпаратқа шолу форматында өтті. ҚР Қаржы Министрлігінің Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаментінің директоры Арман Бектұрова "аудит және бухгалтерлік есеп бойынша заңнаманы өзгерту" тақырыбында сөйлеген сөзінде бухгалтерлік есептің нормативтік-құқықтық базасын дамыту бағыттары туралы айтты. Оқытушылар Қазақстанда бухгалтерлік есеп пен аудит жүйесін жетілдірудің көптеген қызықты үрдістері мен жоспарларын білді.
Семинардың екінші бөлімі F5 және F7 қағаздарын оқыту әдістемесіне арналған.  Спикер Әлихан Бақтыбаев, "Делойт" ЖШС менеджері, АССАНЫҢ аттестаттау талаптарына сәйкес оқу материалын қалыптастыру және бақылау мәселелерін егжей-тегжейлі ашты. Қатысушылар пікірталасқа белсенді қатысып, спикерге, сондай-ақ АССА филиалының өкілдеріне сұрақтар қоюға мүмкіндік алды. Типтік мысалдар қарастырылды, проблемалық мәселелер талқыланды және көптеген мәселелер түсіндірілді. Талқылаулар кофе-брейк кезеңінде де тоқтаған жоқ. АССА аккредиттелген жоғары оқу орындарының оқытушыларының көпшілігі семинар пайдалы, өзекті болды деген пікірге келді және болашақта АССАНЫҢ Қазақстан мен Орталық Азиядағы филиалымен, үкіметтік құрылымдармен және үлкен төрттік компанияларымен одан әрі ынтымақтастық орнатуға мүмкіндік тіледі.
Қорытындылай келе, семинарға қатысушыларға сертификаттар табысталды.