March, 28

2018 жылғы 2 наурызда маркетинг және әлеуметтану саласындағы "ЖАС ЗЕРДЕ"студенттік ғылыми-зерттеу жұмыстарының III Халықаралық конкурсының финалдық кезеңі өтті

Байқауға 14 қала мен 4 елден: Қазақстан, Ресей, Украина және Бангладештен 70 студенттік команда қатысты. Студенттер әртүрлі тақырыптар бойынша зерттеулер жүргізді: маркетингтегі инновациялар, Жастар кәсіпкерлігін дамыту, бөлшек сауданың синтетикалық форматындағы маркетингті басқару, В2В және В2С нарықтарын талдау.

Қатысушылардың географиясын кеңейту және ресейлік жоғары оқу орындарының студенттерінің финалына қатысу қосымша интрига тудырды және конкурсанттар арасындағы бәсекелестікті күшейтті. "Жас Зерде" байқауында жеңіске жету қиынға соқты. Әр жеңістің маңызы зор болды.

Байқау финалына екі бағыт бойынша 37 жұмыс таңдалды: "маркетингтік зерттеулер" секциясы және "әлеуметтанулық зерттеулер"секциясы.

Байқаудың соңғы бөлімі Алматы қаласында, Алматы Менеджмент университетінде өтті.

Маркетинг және әлеуметтану саласындағы "ЖАС ЗЕРДЕ" студенттік ғылыми-зерттеу жұмыстарының III Халықаралық конкурсының жеңімпаздары атанды:

"Маркетингтік зерттеулер" секциясы

1 орын

Данилова Ксения.  Орал федералды университеті. Ресейдің Тұңғыш Президенті Б. Н. Ельцина г. Екатеринбург, 2 курс магистратура. Зерттеу тақырыбы-бөлшек сатып алушының оппортунизмінің мәні мен формаларын зерттеу"

2 орын (2 жұмыс)

Бердібай Жазира.  Қазақ ұлттық университеті. әл-Фараби, Алматы қ., 3 курс. Тақырыбы: нарықтағы тауарларға "тұтынушылық қызбаның әсері" пайда болуының алғышарттарын маркетингтік зерттеу".
Шалғам Екатерина.  Ресей Экономикалық Университеті. Г. в. Плеханова, Мәскеу қ., 4 курс. Зерттеу тақырыбы - "Renauit – Nissan-АВТОВАЗ: бәсекелестік артықшылықтарға қол жеткізу құралы ретінде стратегиялық альянстар құру".
3 орын (2 жұмыс)

Исина Динара, Дубровский Дмитрий, Васильева Юлия, Бакенова Али.
ФГБОУ ВО" Сібір мемлекеттік автомобиль-жол университеті (СибАДИ)", Омбы қ., 4 курс. Зерттеу тақырыбы - "білім беру қызметтері нарығында маркетинг тұжырымдамаларын енгізу".

Гавриленко Дарья, Приходько Наталья, Кравченко Кристина. "Тұран" университеті, Алматы қ., 3 курс. Зерттеу тақырыбы - "синтетикалық бөлшек сауда форматындағы маркетингті басқару".
"Әлеуметтанулық зерттеулер" секциясы

1 орын

Абдулин Әлихан, Гаджиев Рустам, ЖМ Дарья, Жанайдарова Медина, Жұмаш Мадина, Сон Анель.  Қазақ ұлттық университеті. әл-Фараби, Алматы қ., 2 курс.  Тақырыбы: "Маркетинг"мамандығы бойынша еңбек нарығында жұмыс берушілердің қалауын зерттеу

2 орын (2 жұмыс)

Муравьева Ольга, Мангишева Үмітжан, Есқожин Ерқанат, Балғазарова Адия. Қарағанды мемлекеттік университеті. Е. А. Бөкетова, Қарағанды қ., 2 курс, 4 курс. Зерттеу тақырыбы – "Қарағанды облысы жастарының әлеуметтік портреті".
Бір Екатерина. ФГАОУ" Ресей Федерациясының Үкіметі жанындағы Қаржы университетіне", Мәскеу қ., 3 курс. Зерттеу тақырыбы - "ресейліктердің көз алдында Қазақстанның туристік имиджі".
3 орын (2 жұмыс)

Аралбаева Диана, Торламбай Дамира, Ермекова Әнел. Тараз мемлекеттік университеті.М. Х. Дулати, Тараз қаласы. 4 курс, 3 курс, 12 сынып. Зерттеу тақырыбы - "Рухани жаңғыру "аясында жастардың қоғамдық санасын қалыптастыру мәселелері".
Дубина Диана, Чунихина Дарья. Қарағанды мемлекеттік медицина университеті, Қарағанды қ., 3 курс. Зерттеу тақырыбы - "мемлекеттік және жеке диагностикалық орталықтарда көрсетілетін қызметтердің сапасы туралы қоғамдық пікірді зерттеу".
Жеңімпаздарды құттықтаймыз!